Special Sünger

Special Sünger

Special Sünger ses yalıtımında ses yankılarını önleme gücü yüksek, gürültü önlemede maksimum performans sergileyen akustik ses yalıtım malzemesidir. Özel bir görünüşe sahip olan akustik special süngerler isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak yanmaz özellikte de üretilebilmektedir.  Yumurta görünümlü akustik süngerler ya da piramit görünümlü akustik ses yalıtım süngerlerinden dahi daha yüksek ses kesici özelliğe sahip olan akustik special gürültü izolasyon süngerleri en ideal ses yalıtım malzemesi olarak  special süngerler üst düzey segment teknoloji ürünüdür.

akustik-spesiyal-sunger

akustik special sünger

İsteğe ve ihtiyaca göre değişmekle birlikte special süngerler; normal special süngerlerin, yanmaz special süngerler, alev almayan special süngerler ve daha bir çok nitelikte ve yoğunlukta üretimi mevcuttur. Ağır kauçuk bariyerli olarak üretilmiştir.

Special Sünger Kullanımının Tercih Edildiği Yerler

Ses kayıt & müzik stüdyoları, tiyatro salonları, sinema salonları, kapalı ofis tipi yerler, makine daireleri dışında özellikle jenaratör daireleri gibi gürültü seviyesi; ses frekansı yüksek yerlerde, mekanik gürültüleri yalıtma amacı ile tercih edilmektedir.

akustik spesiyal piramit ses yalitim sungeri

akustik spesiyal piramit ses yalitim sungeri

Ses yalıtımınnda yüksek etkili special süngerlerin asıl kullanım amaçları iç mekanlardaki seslerin yansımalarına engel olmak ve yansıma sürelerini düzene sokarak iç mekan ses akustiğini ideal dengede tutmaktır. Akustik special süngerlerin tek başına kullanılmadığı ve tek başına kullanılmalarının doğru da olmadığı bilinmektedir.

Bilindiği üzere ses izolasyon uygulamasında gürültünün minimuma indirilme başarısı, ses yalıtım uygulamasının işin ehli kişiler tarafından uygulanmasının yanı sıra, ses yalıtımın uygulamasında kullanılan gürültü izolasyon malzemenin kalitesine de bağlıdır. Ses yalıtımı bir lüks olmamakla birlikte ciddiyet gerektiren bir iştir ve geri dönüşüme harcanan emek ve de zaman kaybı düşünülerek en iyi malzemelerle en doğru yöntemler izlenerek uygulanmalıdır.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir